اخبار و شنیده‌های بازارآزاد 

به گزارش رهنمون سرمایه:

سفار

سفار از افزایش سرمایه ۱۱۵ درصدی این شرکت از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی خود بر روی کدال خبر دارد.

وتوکا

شایعات از عرضه اولیه تاراز چهار محال زیر مجموعه وتوکا در آینده نزدیک حکایت دارد.

کفپارس

کفپارس از افزایش سرمایه ۲۲۰۸ درصدی این شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها بر روی کدال خواهد خبر داد.

انرژی ۳

مدیرعامل بورس انرژی ایران گفت: با پایان موفقیت‌آمیز عرضه اولیه ۶۰۰ میلیارد تومانی روز گذشته اوراق سلف موازی استاندارد مبتنی بر نفت خام در بازار مشتقه بورس انرژی ایران حجم تأمین مالی دولت از این بازار در کمتر از ۳۰ روز گذشته به ۵۰۰۰ میلیارد تومان رسید.

فملی

مدیرعامل فملی خبر داد: بهره‌برداری از فاز نخست طرح انتقال آب در اوایل سال آینده.

اردشیر سعد محمدی گفت: با اقدامات انجام شده در زمینه طرح انتقال آب از خلیج فارس در سال ۹۹ قسمتی از مسئله آب حل می‌شود، در این راستا از گل گهر به طرف سرچشمه که ۱۵۲ کیلومتر است نزدیک به ۶۰ کیلومتر لوله گذاری شده است و تمام تلاشمان این است که این طرح در موعد مقرر انجام شود.

خودرو

مدیرعامل ایران خودرو خبر داد کاهش ارزبری ۱۷ میلیون یورویی با اجرای طرح جهاد خودکفایی قطعات ایران خودرو

فرشاد مقیمی در این باره گفت: با اجرای طرح جهاد خودکفایی قطعات که در زنجیره تأمین گروه صنعتی ایران خودرو آغاز شده تاکنون ۴۲ قطعه داخلی سازی شده که کاهش ارزبری بیش از ۱۷ میلیون یورویی به همراه داشته است.

وی همچنین از همکاری با ۳۲ قطعه ساز برای داخلی سازی ۶۷ قطعه در میزهای اول و دوم خودکفایی وزارت صمت خبر داد و گفت: خودکفایی این قطعات در مجموع ۶۹۸ میلیون یورو کاهش ارزبری در بر خواهد داشت.

مقیمی تصریح کرد: از این قطعات ۹ قطعه تاکنون به تولید انبوه رسیده و ۷ قطعه نیز به زودی به تولید انبوده خواهد رسید.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بهره برداری از زنجیره ارزش و به کارگیری پتانسیل‌های موجود در کشور برای خودکفایی مجموعه‌ها را از دیگر فعالیت‌های این خودروساز برشمرد و گفت: برنامه ریزی برای پیشبرد اهداف خودکفایی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی آغاز شده و با جدیت دنبال می‌شود.

گفتنی است ایران خودرو در مجموع ۱۴۸ پروژه برای خودکفایی قطعات در سال ۹۸ و بیش از ۱۱۰ پروژه برای سال آینده تعریف کرده که با داخلی سازی حاصل از قطعات این پروژه ها کاهش ارزبری قابل توجهی در صنعت قطعه سازی کشور حاصل خواهد شد.

مطالب مرتبط