احتیاط در بازار ارز ؛ اکنون وقت خرید دلار است؟

درست است که قیمت دلار دو روز پیاپی افزایش را به ثبت رسانده و در برابر پایین رفتن از مرز ۱۳ هزار تومانی مورد حمایت قرار گرفت، ولی اینکه  قدرت شکست مرز ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی را از خود نشان نداده است، به خودی خود کمی خریداران را دچار احتیاط می کند.

به گزارش تجارت نیوز ، در سومین روز هفته، دلار دومین افزایش متوالی را تجربه کرد، ولی همچنان زیر مرز ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی باقی ماند. روز دوشنبه، نوسانات دلار تقریبا در یک بازه ۱۰۰ تومانی و در دامنه ۱۳ هزار و ۳۷۰ تا ۱۳ هزار و ۴۷۰ تومان صورت گرفت. در نهایت در انتهای روز، شاخص ارزی روی عدد ۱۳ هزار و ۴۳۰ تومان به کار خود پایان داد که ۳۰ تومان بالاتر از روز دوم هفته بود. این دومین افزایش متوالی قیمت دلار بود، ولی از آنجا که مجموع این دو رشد به بالای ۱۰۰ تومان هم نمی رسید، چندان زمینه ساز ایجاد رفتار هیجانی در بازار نشد.

صعود آرام در بازار ارز و سکه

در بازار موازی، سکه دیروز توانست در مقطعی از کانال ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عبور کند، هر چند در انتهای روز در معاملات عمده عنوان می شد که با قیمت ۴ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان به فروش می رسید. این قیمت هم ۲۰ هزار تومان بالاتر از روز دوم هفته بود؛ به گفته فعالان، انتظارات افزایشی در  بازار سکه در روزهای اخیر فعال تر از بازار دلار بوده است و پس از ساعت ۴ بعدازظهر گفته می شد که قیمت سکه  در حوالی یا بالاتر از کانال ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار گرفته است. رشد بهای سکه در شرایطی صورت گرفت که دیروز تا ساعت ۵ بعدازظهر طلا در بازارهای جهانی نوسان افزایشی نداشت و به سمت محدوده هزار و ۵۵۰ دلار میل کرده بود.
نگاه معامله گران فنی به نوسان دلار
به گفته فعالان معامله گران افزایشی بازار در انتظار شکسته شدن سطح مقاومتی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی هستند. در واقع درست است که قیمت دلار دو روز پیاپی افزایش را به ثبت رسانده و در برابر پایین رفتن از مرز ۱۳ هزار تومانی مورد حمایت قرار گرفت، ولی اینکه  قدرت  شکست …

منبع : اقتصاد