ارزانی بی‌حکمت در بورس تهران

پستهای اخیر

سپیده بهنام
View all posts
  سعید جمالی
  View all posts
   آرمن هوسپیان
   View all posts
    محمد هادی جلیلی الهی
    View all posts
     ahmad shariat
     View all posts
      مجتبی هونجانی
      View all posts
       یوسف احمدوند
       View all posts
        سعید محب اله زاده صومعه
        View all posts
         رضا بلندی
         View all posts
          بهزاد احمدی
          View all posts

           بعد از انتخابات آمریکا، اتفاقاتی رخ خواهد داد و هر کدام از کاندیدا ها که انتخاب شوند، مواضع جدید طرفین مشخص خواهد شد و سمت و سوی بازار سرمایه هم معلوم خواهد شد.

           به گزارش رهنمون سرمایه ،  اگرچه در روزهای صعودی بازار سرمایه، بعضی تحلیلگران نگران رشد این بازار بودند؛ ولی اظهار نگرانی شبکه های معاند کمی عجیب است! برخی از این رسانه ها مرتبا بورس تهران را تحلیل می‌کنند و جالب اینجاست که مدعی هستند این بازار با دلار ۵۰ هزار تومانی قیمت گذاری شده و باید ریزش های سنگین تری هم داشته باشد!

           نادر جزایری مدیر عامل کارگزاری بهین پویا در گفت‌وگو با در این خصوص بیان کرد: این تحلیل‌ها کم‌لطفی نسبت به بازارسرمایه بوده سهم‌ها در قیمت‌های فعلی جذاب هستند، ولی به نظر می‌رسد تا خرید‌های بعضی گروه‌ها در بازار‌های موازی به اتمام نرسد، حرکت بازار سرمایه آغاز نخواهد شد ضمن اینکه بازار‌ها در بلاتکلیفی انتخابات آمریکا هم به سر می‌برند و از این رو بورس تهران فعلا در حال استراحت است‌.این کارشناس بازار سرمایه افزود: البته برخی برنامه‌ها را که توسط رسانه‌های معاند در مورد بازارسرمایه ما تهیه شده، نمی‌توان تحلیل بازار سرمایه نام‌گذاری کرد و آن را ناشی از احساس نگرانی این رسانه‌ها تلقی کرد. به هر حال این رسانه‌ها به دنبال خبرسازی هستند و با توجه به اینکه رشد شارپ بازارسرمایه، رویداد جدید و خاصی در کشور ما بود، حالا اخبار مربوط به سقوط بورس هم برای این رسانه‌ها جذاب است.وی اضافه کرد: اگر هم بعضی از این رسانه‌ها، ارتباطی با بیگانگان داشته باشند که پرداختن به این سوژه برایشان جذاب‌تر هم هست. اما معتقدم بازار سرمایه جای نگرانی زیادی ندارد و در خارج از بازار سرمایه، هیچ چیز آنقدر ارزان نشده که ریزش قیمتی سهم‌ها را توجیه کند.وی با اشاره به تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار سرمایه گفت: به هر حال در نتیجه انتخابات آمریکا، اتفاقاتی رخ خواهد داد و هر کدام از کاندیدا‌ها که انتخاب شوند، مواضع جدید طرفین مشخص خواهد شد و سمت و سوی بازار سرمایه هم معلوم خواهد شد. ضمن اینکه بر خلاف برخی نگرانی ها، معتقدم مذاکره با آمریکا به ضرر بازار سرمایه ما نخواهد بود. مذاکره (چه قهری و چه دوستانه) حداقل امنیت سیاسی را افزایش خواهد داد و با توجه به ریزشی که بازار سرمایه ما داشته، هر اتفاقی می‌تواند استارت حرکت این بازار باشد.

           جزایری در معرفی گزینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری اظهار کرد: سهم‌های گروه تجهیزاتی که هم اصلاح کرده اند و هم وابستگی به صندوق‌های دولتی (دارا دوم و دارا سوم) ندارند، گزینه‌های مناسب تری برای سرمایه گذاری هستند. سیمانی‌ها هم پتانسیل رشد دارند.